Saklıkent Kanyonu, Fethiye’ye 50 Km. uzaklıkta benzersiz bir doğa harikasıdır. 300 mt derinliğinde ve 18 Km. uzunluğundaki kanyon, binlerce yıl boyunca dağlardan gelen akarsuların, kayaları aşındırması sonucunda, bugünkü biçimini almıştır. Kışın, içerideki su seviyesinin yükselmesi nedeni ile, ziyaretçilerin yalnızca yaz aylarında kanyonun içine girmeleri mümkün olabiliyor. Eğer hobilerinizin arasında fotoğrafçılık da varsa, Saklıkent ve çevresinin bozulmamış doğallığından muhteşem görüntüler yakalayabilirsiniz.

Kanyonun içine güvenli bir servis köprüsü ile giriliyor. Daha başlangıçta, bembeyaz köpükleri ile çağlayan kaynak suları ile karşılaşan gezginleri, gizli cennetin yemyeşil ortamı büyülüyor. Yazın sıcağından bunalanlar için bir sığınma yeri olan Saklıkent’te suların içinde yapılacak yaklaşık 3 Km. lik yürüyüş, herkes için ideal bir spor etkinliği…

FETHİYE DENİNCE…
Fethiye’de görülecek yerler arasında ilk akla gelen, Ölüdeniz. Yıllardır tanıtım afişlerinde boy gösteren doğa harikasına, son yıllarda bir de Saklıkent kanyonu eklendi. Fethiye içinden minibüs ve özel araçlarla Fethiye-Kaş karayolundan ayrılarak ulaşılan Saklıkent kanyonunda, yüksek duvarları andıran kaya aralığına nehir üstündeki asma yaya yolundan giriliyor. Diz boyu suları geçenler kanyonun derinliklerine doğru çeşitli kademeleri ve kaya basamaklarını aşarken, oldukça zevkli aynı zamanda da tabanının daraldığı bölümlerde zorlaşan bir çeşit trekking yapıyorlar. 9 Km’lik kanyon aralığının bir bölümünü yürüyenler gökyüzünün görülmez, gölcüklerin ve setlerin aşılmaz olduğu bölümlerden geri dönerken, şifalı olduğu söylenen çamurları da yüzlerine sürmeyi ihmal etmiyorlar.

Tesisimiz ” RÜYA HOTEL ”den Düzenli olarak saklıkent’te jeep Safari’yle Kültür turları düzenlenmektedir,Tek yapmanız gideceğiniz günü belirlemenizdir, Turlarda Transfer, Rehberlik,Öğle Yemeği ” Açık büfe ” dahildir.