6/A – RÜYA HOTEL Erken Rezervasyon Yapan Misafirlerinden Herhangi bir nedenle Tatilini iptal etmesi halinde ; Rezervasyon Tarihinden 7 gün öncesine kadar  – ücret iade garantisi – vermektedir, Yedi gün öncesinden Yazılı olarak yapılan iptal rezervasyonları koşulsuz olarak iade edilmektedir.

Konaklama Bedeline istinaden   … tl  avans olarak tahsil edilmiştir,Kalan … tl  tesise  girişte peşin ve nakit olarak yapılır,taksitli satışlarda bir peşinat alınır kalanı tesise girişte kredi kartına taksit yapılır,Axess,Bonus,Finansbank,Wordl  kredi kartlarına taksit yapılır. Kampanyalı erken rezervasyon ve  kredi kartı  ödemeli ; indirimli konaklama bedellerinin kalanı peşin ve nakit olarak tahsil edilir,

2/A – Konaklama giriş … / … /20…  çıkış … / … /20…  Tarihleri arasında  …  double  oda  … gece    herşey dahil   konsepte olacaktır.

2/B – Müşteri, RUYA HOTEL isimli tesiste, Standart Oda ,oda tipinde, Herşey Dahil yeme içme konseptinde konaklama yapacaktır.

3/A –  Müşterinin otele giriş saati 14.00 dır.Otelden çıkışı en son saat 11.00 dır.

Otele giris tarihinde odalara yerlesmenin en erken 14:00’de mümkün olabileceğinden, otelden ayrılıs günü ise en geç saat 11:00’de odaların boşaltılması gerektiğini, 11:00’den sonra odaların boşaltılmaması halinde, Müşteri kişi başına otelin bir günlük tarife bedeli ödeneceğini ve tesiste alacakları ekstra yiyecek-içecek ve sistem dışı hizmetlerin ücretlerinin kendilerine ait olduğunu şimdiden kabul etmiş sayılırlar.

4/A – Müşteri rezervasyon yaptırdığı tarihden konaklama tarihine tam 72 saat kadar öncesi aldığı ürünü istediği kişiye iptal ve devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile sorumludur. Müşteri, tüm iplal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından  evvel RüyA hotel’e sunmakla yükümlüdür.

5/A – Müşteri ön ödemesini yaptığı rezervasyonla ilgili istediği değişikliği hizmetin başlamasından  72 saat öncesinden yazılı olarak belirtmediği sürece işbu sözleşmede yazılı konaklama şekilleri geçerlidir.

6/B – Müşteri hizmetin başlamasından 3-1 gün evvel sözleşmeyi iptal,değişiklik ve devir talep etmesi halinde toplam konaklama bedelinin %35’i herhalükarda bir günlük ücreti  RüyA hotel’e ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Otele gelmeme  ya da girişten sonra yapılan gün süresi kısaltmalarında ve iptallerde  geri ödeme yapılmaz,Tahsil edilen ücret iadesi yapılmaz.

6/C – Müşteri hizmetin başlayacağı gün sözleşmeyi iptal, değişiklik ve devir talep ettiğinde konaklama bedelinin tamamını ödemek durumundadır, Konaklama hizmetinin başladığı tarihte iptal, değişiklik ve devir talep ettiğinde ödediği bedel iadesi yapılmaz ,  Herhalükarda Sözleşme bedelin %35’i cayma tazminatı olarak kesilir. 2 günlük konaklama bedeli  karşılığı kadardır.

6/D – Müşteri yüksek sezonda rezervasyonu önceden iptal etmediği halde tesise Rezervasyon tarihinde geldiğinde hiçbir hak talep etmeden konaklama bedelinin tamamını ödemek durumundadır, Herhalükarda iki günlük konaklama bedeli cayma tazminatı olarak tahsil edilir,6/E- Konaklama Hizmet başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, otel yönetiminin onayı ile değerlendirilir, otelden erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılmayacağı, otelin yönetiminin inisiyatifinde olduğundan bu konuda RüyA Hotel’e bir talep ve itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde Tüketici RüyA Hotel’e tüm ödemeyi yapmayı kabul eder.

6/F – Müşteri; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder

7/A – Müşteri bu otel rezervasyonu sözleşmesini, mail order ,sanal pos ,havale veya eft, ile alarak her hangi bir sebebten dolayı imzalayamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel rezervasyonu sözleşmesini bu sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmislerdir.

8/A – Otel gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı otel rezervasyonunu başlangıc tarihinden 72 saat öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştiribilir. Müşteri bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşteri tazminat hakkı doğmaz.

9/A – iş bu sözleşme feshi ancak yukarıdaki belirtilen maddeler doğrultusunda gerçekleşir,Rezervasyon iptali yazılı olarak belirtilmediği halde rezervasyon tarihinde hizmeti satın alan müşterinin tesise giriş yapması ve konaklama giriş formunu imzaladıktan sonra; Konaklama hizmetinin başladığı takdirde iş bu sözleşmenin iptali tesise giriş yapılmasına ve konaklamanın başlamasına rağmen,Müşteri tarafından her ne sebep ve mazeret sunularak otelden ayrılmaya karar vermesi halinde iş bu sözleşme gereği ,sözleşme bedelinin tamamının otel yönetimine ödenmesi gerekir, girişten sonra yapılan gün süresi kısaltmalarında ve iptallerde geri ödeme yapılmaz.

9/B – Ancak iş bu sözleşmenin otel yönetimi insiyatifi doğrultusunda müşterinin mazeretini dikkate alarak cayma tazminatının iki günlük konaklama bedelinin Müşteriden mahsup edilmesi halinde fes edilir.

9/C – Otel Yönetiminin insiyatifi halinde Sözleşmenin feshine karar verilmesi durumunda ;Erken rezervasyon indirimi,Peşin ödeme ve kampanyalı yapılan promosyondan doğan indirimler geçersizdir,İade Ancak indirimsiz ve net fiattan hesaplanarak müşteriden tahsil edildiği takdirde gerçekleşir.

9/D – Bu Sözleşme Cayma Tazminat bedeli iki günlük ücret karşılığı ;  … kişi   …  double oda  2 gece = …. tl olarak hesaplanır.

10/A – Sngl ,Double ve Triple Bay Rezervasyonları kabul edilmemektedir,Minimum Konaklama 3 Gecedir, Kampanyalar; Birinci Erken Rezervasyon  31/01/2008 – İkinci Erken Rezervasyon 28/02/2008 – Üçüncü Erken Rezervasyon 31/03/2008  Tarihlerinde Sona ermektedir,Rüya Hotel üst üste Sürekli gelen Misafirlerine % 20 indirim ve  Erken Rezervasyon Kapsamında Rezervasyon yapan Misafirlerine belirli periodlarda % 40  ile % 15 indirim  uyğulamaktadır,Müşteri bu periodlar ve indirimler sebebiyle doğacak Fiat Farklarından dolayı  hiçbir hak talep edemez, ,Müşteri bunun bilincinde olup fiat farklarından dolayı indirim ve ücret iade talebinde bulunamaz, Bu sözleşme Tarihinde Alınan Hizmet bedeli esas alınır. Sözleşmede öngörülen fiyat ve koşullar değiştirilemez.( Rüya Hotel Müşterilerine Herzaman en uygun Fiat ve Avantajları Sunmaktadır,)

11/A- Çocuk indirimleri ebeveyn ile aynı odada konakladıklarında geçerlidir. Çocuklu ailelerin rezervasyonlarında Tüketici tarafından beyan edilen çocuk yaşı dikkate alınır. Ancak çocuğun, otele giriş kayıt esnasında tesis görevlisi tarafından talep edilen çocuk kimliğindeki yaşı ile beyan edilen yaşı arasında fark tespit edildiği takdirde, aradaki fiyat farkı Tüketici tarafından tesise veya ACENTA’ ya ödenerek gerekli değişiklik yapılır.

12/A – Müşteri Tesise girişinden itibaren odaların temizliği hergün düzenli olarak yapılmaktadır,Üç günde bir Dördüncü gün Çarşaflar ,İki Günde bir üçüncü gün Havlular Yenileriyle Değiştirilmektedir.

13/A – Anlaşmalı Özel Plaj’a  giriş – otopark  ücretsiz , buna müteakip ; Transfer, Şezlong ve Şemsiye Ücretlidir.